O PRZEDSZKOLU

Fax: (52) 3314409

e-mail: bajkowawrozka6@wp.pl

www.bajka6.edupage.org

Przedszkole >>Bajka<<  działa od 1977 roku.

NADZÓR PEDAGOGICZNY SPRAWUJE KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY.

PRZEDSZKOLE PODLEGA OŚRODKOWI OŚWIATY I WYCHOWANIA PRZY URZĘDZIE MIASTA W ŚWIECIU.

PRZEDSZKOLE NR 6 JEST PLACÓWKA PUBLICZNĄ.

PODSTAWA PRAWNA DZIAŁANIA PRZEDSZKOLA

1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( tekst jedn. Dz.U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.)
  2. Rozporządzenie  MEN z dnia 17 listopada 2010 r. w sprawie udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2010 r. nr 228, poz. 1487)
  3. Rozporządzenie MEN z dnia 08 czerwca 2009 r. w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania podręczników oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników (Dz.U. z 10 czerwca 2009r. Nr 89, poz.730)
  4. Rozporządzenie MEN z dnia 9 lutego 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
  5. Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2010 r.  w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
  6. Rozporządzenie MEN z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. z 15 stycznia 2009r. Nr 4, poz.17)
  7. Rozporządzenie MEN z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z dnia 9 października 2009 r.)
  8. Rozporządzenie MEN z dnia 24 sierpnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. nr 156, poz. 1047)
  9. Konwencja o prawach dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r.(Dz. U. z dnia 23 grudnia 1991 r.)
  10. Ustawa z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela ( Dz. U. z 2006 roku Nr 97, poz. 674 z póź. zm.) oraz akty wykonawcze do tej ustawy
  11. Uchwała Rady Miejskiej w Świeciu nr 252 / 09 z dnia 25 czerwca 2009 roku oraz Uchwała nr 259 / 09 z dnia 27 sierpnia 2009r. o świadczeniu usług przez przedszkola.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA ODBYWA SIĘ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ.

Przedszkole czynne jest od 6.00 do 17.30. Zajmuje cały parter bloku przy ulicy Paderewskiego 2  z przyległym do niego placem zabaw.  Teren, na którym mieści się przedszkole jest wyjątkowo spokojny i bezpieczny, odległy od miejskiego hałasu. W przedszkolu są 3 oddziały dzieci. Każdy oddział posiada dwie sale funkcjonalnie urządzone i wyposażone w sprzęt i zabawki, które są miejscem twórczej aktywności dzieci, odpoczynku, wesołej zabawy i miejscem spożywania smacznych posiłków. Przy każdej sali zabaw znajduje się  nowoczesna łazienka dla dzieci, wyposażona  w toalety, umywalki, miejsce na osobisty ręcznik dziecka i przybory toaletowe.

Proponujemy swoim wychowankom bogatą ofertę edukacyjną i wesołą zabawę. Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną .

Personel administracyjno – techniczny: pomoc nauczyciela, intendentka, kucharka, pomoc kucharki, woźny – konserwator oraz 3 woźne

. W ramach pracy dydaktyczno- wychowawczej przedszkola organizowane zajęcia bezpłatne z gimnastyki korekcyjnej, logopedii , plastyki.

Oferujemy rodzicom współudział w życiu przedszkola, zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców  z ich czynnym udziałem, wystawy prac plastycznych dzieci, fachową literaturę z przedszkolnej biblioteki oraz konsultacje ze specjalistami.

Przedszkole pracuje w oparciu o nową podstawę programową wychowania przedszkolnego 2017

oraz programy dopuszczone do użytku przez dyrektora

• „ Gdy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat’’ – program adaptacyjny – aut. T. Nowakowska, G. Jagła, M. Piędel;
  • „ Dawno, dawno temu…. Czyli wędrówki po Kociewskich steczkach’’ – program edukacji regionalnej – aut. M. Pająkowska, G. Jagła, R. Baran, G. Rezmer;
  • " Program wychowawczy Przedszkola nr 6 Bajka " - aut. G. Jagła, M. Grabska, A. Składanowska, T. Nowakowska

PROGRAMY PROFILAKTYCZNE własne:

- „ GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA’’-program logopedyczny